les films

PIKO

27. září 2011 v 23:31 | alouette
PIKO / One way ticket

Rozhodla jsem se s vámi podělit o další film, jenž mě něčím zaujal. Film, ke kterému nemám slov. Opět. Tématika drog a jiných závislostí je velmi zajímavá, o tom žádná.. a úžasné filmové a dokumentární zpracování snímku Piko dodává filmu na atmosféře. Věřte mi, že po shlédnutí jsem seděla a čuměla do prázdna...

"Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a "vařičům" pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a "cesta z pekla" zpátky do života." (zdroj:ČSFD)

REQUIEM ZA SEN

9. září 2011 v 22:19 | alouette
Requiem za sen / Requiem for a dream

Film, který mi něco dal. Včera jsem ho viděla podruhé. Ale jako bych ho měla v hlavě pořád. Lidské štěstí, osudy, ... ta síla drog, která je silnější než láska... prostě nemám slov.

"Ovdovělá Sara Goldfarbová žije na Coney Island a snadno podléhá mámení televizních pořadů. Právě teď drží dietu, aby se mohla účastnit jedné ze show. Její milý ale bezmocný syn Harry má novou přítelkyni Marion a společně se snaží čelit bolestné realitě útěkem do snů. Ani Harryho nejlepší přítel Tyrone, který se živí prodejem drog, nemá snadný život. A tak se čtveřice lidí, jimž osud nepřál štěstí, točí v bludném kruhu bezmoci a beznaděje." (zdroj: ČSFD)

ČLÁNEK NA TÉMA: FILMY

2. července 2011 v 16:24 | alouette
Nevím, zda jsem to zmiňovala někdy dříve ve svých článcích, ale já jsem nikdy nebyla filmovým maniakem ani velký fanouškem sledování filmů v kině. Každopádně lidé se mění, člověk sám o sobě se mění a dokonce i já jsme změnila svůj postoj k filmovému umění.

Roční bydlení na privátu mi dala hodně zkušeností, tím se ale nebudu zabývat. Dostalo se mi i toho, že jsem mohla poznat mnoho kvalitních filmů díky své spolubydlící. Ona se ráda podívá na kvalitní snímek, chodila do filmového klubu, kde takových filmů bylo plno, vlastně jiné tam ani k vidění nebyly. Stáhla mne s sebou a já nelitovala a byla jsme ráda. Poprvé jsem se podívala na hororovější film - Shutter Island (Prokletý ostrov) s Leonardem DiCapriem. Ten film stojí za to a není zas takovým hororem, jak se může zdát, i já jsem z něj unešená a podívala bych se znovu. Doporučuji.
 
 

Reklama