DRUHÁ ŠANCE 3/3

13. března 2009 v 14:34 | alouette |  les autres
Závěr povídky... :) konečně? :)


Jednou jsem se s Viliamem domluvila, že se sejdeme před mou školou. Právě, když jsme vycházela ze dveří, zahlédla jsem Viliama, jak hovoří s Melindou. Po krátkém rozhovoru se na sebe usmáli, objali a Mel šla dál. Já jsem se stále přibližovala k Viliamovi, první věta jemu adresovaná nebyla nic jiného než rozčilený výslech:"Co máš společného s Melindou? Nemá právo Tě objímat!" Možná jsem neměla ani důvod takhle začít žárlit, ale tuto dívku mám spojenou s jistou událostí týkající se mé první lásky. Viliam se pousmál, to co mi řekl, mě šokovalo, Melinda je jeho sestra. K mému šoku patřila i radost, že strach byl zbytečný.


Viliam měl pro mě ten den velké překvapení, nechtěl mi povědět, o co jde. Přivedl mě před panelák a řekl:"Tak tam ode dneška bydlím." Měla jsem radost, že má nový byt, ale proč by to mělo být překvapení právě pro mě? Nechápala jsem, ale nevadilo, šli jsme dovnitř, do bytu. Byl tak úžasně vybavený, musel ho stát tolik peněz. Procházela jsem jej celý, ale v obýváku. Na stolku ležela kytice jednadvaceti bílých růží a lísteček, na kterém bylo napsáno:"MILUJI TĚ, BRIGITKO". Byla jsem v sedmém nebi. Vrhla jsem se Viliamovi do náruče a začala jej líbat tak, jak nikdy před tím. Byla jsem tolik šťastná.


Už jsem myslela, že začínám nový šťastný život, ale v tu nejméně vhodnou dobu u mě doma zazvonil Tristan:"Ahoj, Brigi, vím, že mě asi nechceš ani vidět, ale… prosím, vyslechni mě… prosím, poraď mi, potřebuji pomoc." Neměla jsem nic proti jeho návštěvě a navíc, nevypadal v pohodě. Řekla jsem mu, ať se posadí v obýváku, uvařila jsem čaj, ale Tristan se skoro třásl, měl slzy na krajíčku. Koktavým polohlasem mi pověděl:"Víš, jsi jediná, komu věřím, zjistil jsem, že Mel bere drogy, bojím se o ni, miluji ji a nechci o ni přijít." Možná to zní divně, ale já věděla, že mu musím pomoci. Ihned jsem volala Viliamovi, ten hned dojel autem a společně jsme všichni jeli k Melindě. Viliam s ní dlouze hovořil, nevím o čem, ale vím jen to, že Melinda Tristana miluje a on ji též a láska jistě umí zázraky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.