DRUHÁ ŠANCE 1/3

11. března 2009 v 0:39 | alouette |  les autres
Během asi hodiny psaní vznikla tato povidečka. není krátká ale ani ne příliš dlouhá. Nečekejte nic mistrovského, ale jen spojení reality a mých myšlenek a fantazie. Budu ráda, pokud si ji přečtete, dejte mi vědět v komentářích, co na ni říkáte. Al emožná by mě spíš zajímal názor na děj než na "umělecké spracování" :)
Díky, Alouette
Sedím ve svém pokoji, prohlížím si fotky z prázdnin v Americe. S Tristanem tam jsme tolik šťastní, ale teď? Nevím, co se děje, ale každým dnem je více a více zvláštní. Skoro, jako by se mi vyhýbal. Napadají mě i ty nejhorší myšlenky, nemá milenku? Nestačím mu já?


Mé myšlenky přeruší zvonění mého mobilu. Volá neznámé číslo, to nemám ráda, ale co, zvednu to:"Haló? Tady Brigita…" Na druhé straně je ticho, ale ne dlouho:"Ahoj Brigitko, tady Tristan, víš… já… nechceš jít večer ven?" Moje odpověď je, myslím, jasná a tak se tedy domluvíme na půl šestou před park. Těším se, moc se těším.


Hlavou mi ale stále vrtá, čí je to číslo, Tristanovo znám. Něco mi radí, abych zbytečně nepřemýšlela nad maličkostmi a tak si zajdu vyžehlit nějaké to oblečení na večerní procházku. Už je něco před čtvrtou, tak ať stíhám. Vždycky mi přípravy trvaly tak dlouho.


Když už konečně nastane čas vyjít na cestu, obuji si své oblíbené botičky a jdu. Jsem plná energie a radosti ze schůzky. Už vidím Tristana, sedí na lavečce, ale je tam ještě s někým. Přijdu blíž a nevěřím vlastním očím, můj kluk se drží za ruku s jinou dívkou. Je pěkná, to přiznám, ale proč se to vše děje? Myslím, že bych mohla od Tristana čekat vysvětlení, ale jaké?

"Brigitko, myslím, že sis všimla, že náš vztah není to, co býval, něco mu chybí. Je to láska, už Tě nemám tolik rád, vyprchalo to."
Nezmůžu se na víc než:"Já… já Ti dala celé své srdce, všechnu svou lásku a teď tohle? A to už jsi dokázal vyhledat i vhodnou náhradu?" Můj hlas se mění v křik a já se přestávám ovládat, cítím, jak celá rudnu, mé oči jsou zatopeny slzami. Stojím před Tristanem jako socha, nemohu se ani pohnout, ale on nemá problém pokračovat ve své obhajobě.
"Brigi, vím, že jsem Ti ublížil, ale s Melindou nám je skvěle, miluji ji a ona mě též. Nic nám nechybí, najdi si též někoho jiného a buď šťastná."
Tohle mě dorazilo, on chce, abych byla šťastná s někým jiným? To není možné.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:07 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.